Układanie kostki brukowej Wołomin

Jakie szkolenia powinien przejść każdy brukarz:

*instruktaż ogólny bhp,

*instruktaż stanowiskowy,

*okresowe szkolenie bhp nie rzadziej niż co 3 lata,

*inne uznane przez pracodawcę za niezbędne.

Jakie szkolenia dodatkowo gwarantuje firma Brukero dla swoich pracowników:

*szkolenia dotyczące tematyki technik brukarskich odbywające się sukcesywnie co pewien okres czasu by nabrać wiedzy albo ją utrwalić.

*nowinki z rynku brukarskiego dotyczącego pojawienia się nowych materiałów. Na temat ich właściwości oraz konstrukcji.

Bo tak naprawdę z czego składa się kostka brukowa?

Kostka brukowa wbrew pozorom każda jest wykonana podobnie. Beton z, którego ona się składa jest przeważnie zbliżonej klasy jednakże producenci mają pewną dowolność układaniu kształtów bądź składu samej kostki brukowej. Jednak beton jest podstawową substancją znajdującą się w tym produkcie. Zagęszczana jest metodą wibroprasowania. Co to jest? Wiboprasowanie jest to zagęszczanie poprzez nowoczesne działanie wibracji oraz sił ściskających staje się bardzo zwarty i suchy. Ten proces zdecydowanie usztywnia kostki, a także sprawia, że przestwory powietrzne są minimalne. Dzięki czemu kostka brukowa nie nasiąkała wodą. Co czyni ją bardzo odporną na skutki mechaniczne przykładowo ciężar samochodu, pogoda czy nawet zamarznięta woda

Czym kostki brukowe mogą się różnić?

Pierwszą substancją, która sprawia, że kostka brukowo znacząco się od siebie różni jest dodatek kruszyw. Co one robią? Kruszyw dodany do kostki brukowej daje wrażenie bardziej chropowatej. Dzięki czemu zapewniają one lepszą przyczepność, jednak nie tylko. Idealnie komponują się takie kostki brukowe w poniektórych aranżacjach.

Inną substancją, która może znacznie wpłynąć na wygląd kostki brukowej jest dodanie pigmentu mineralnego. Mogą one barwić kostkę w całym przekroju lub tylko w wierzchniej warstwie. Oprócz zabarwienia kostki brukowej nie wpływa dodanie pigmentu jakoś specjalnie znacząco na  jej właściwości.

Również kostki brukowe mogą się od siebie różnić kształtem. Producent narzuca wybrany kształt. Mogą być prostokąty, prostokąty o łagodnych zakończeniach, romby, zaokrąglone kwadraty i wiele wiele innych.

Cena ułożenia kostki brukowej.

Nie jesteśmy w stanie wycenić nadanego nam zlecenia bez ówczesnego dokonania rekonesansu. Jednak co wchodzi w skład wyceny. A jest to na pewno wielkość terenu. Naturalnie cena będzie wyższa za parking wielkopowierzchniowy niż za ułożenia z kostki brukowej na podjeździe.

 Również do kwestii wyceny za prace brukowe dochodzi kwestia czy na danym terenie widnieje już położona ale zepsuta kostka brukowa czy teren jest zupełnie pusty a całą pracę należy wykonać od podstaw.

Kolejną kwestią wchodzącą w ten skład jest na pewno dobór materiału. Działamy na kostce brukowej własnej bądź klienta. Jednak przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac służymy dobrą poradą, a dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu w układaniu kostki brukarskiej takie porady są najbardziej trafne. Na pewno przy każdej wizji klienta i sugestiach na realizacje swojego terenu ułożonego z kostki brukowej bierzemy pod uwagę kwestie dobrania kostki. Jeżeli wybrana przez zleceniodawcę kostka brukowa nie posiada odpowiednich właściwości by ją tam umiejscowić staramy się za wszelką cenę znaleźć podobną odpowiadająca cechom charakterystycznym oraz z odpowiednimi właściwościami.

Jednak należy pamiętać, że materiał nie jest kwestią na której warto oszczędzać. Nawet najlepszy brukarz przy użyciu niewłaściwego materiału nie może zdziałać cudów przy nie odpowiednim tworzywie.

Ostatnią kwestią ale równie ważną jest sposób ułożenia kostki brukowej. Czy jest to standardowy układ czy może klient posiada własną wizję. Jednak brukarstwo artystyczne jest bardziej cenione niż standardowy schemat układania kostki brukowej.

Więc ciesz się już od dziś kostką brukową na twoim placu od firmy Brukero u siebie w Wołominie.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy