Brukarstwo Izabelin

Czym charakteryzuje się firma Brukero?

Działalność Brukero zdobyła na przestrzeni lat wielkie doświadczenie w układaniu kostki brukowej w Izabelinie i nie tylko. Staramy się sukcesywnie pogłębiać wiedzę naszych pracowników po przez udział w szkoleniach, które uczą najnowszych technik.

Nie poprzestajemy na tym, również rozwijamy wiedzę dotyczącą materiałów figurujących na rynku.  

Podążamy za wizją i oczekiwaniami klienta, ale też rzetelnie informujemy, które rozwiązania są funkcjonalne, a które zgodnie z naszym doświadczeniem mogą okazać się trudniejsze do utrzymania czy użytkowania. Ułatwia to dostosowanie projektu i zastosowanych materiałów do indywidualnych potrzeb inwestora, ale także charakterystyki konkretnej przestrzeni.

W momencie pojawiających się trudności wzmaga się nasz apetyt oczekujący nowych możliwości w ukladaniu kostki brukowej.

A grono zadowolonych klientów pobudza nas do dalszego sukcesywnego działania. Dochodzimy do perfekcji w układaniu kostki brukowej, a pracownicy działający w naszej firmie są ekspertami w swoim fachu.

W Izabelinie  funkcjonujemy od paru lat i z chęcią zajmiemy się waszą drogą, chodnikiem, tarasem,  krawężnikiem, placem wielkopowierzchniowym jak i placem prywatnym. Przez lata nabyliśmy wiele kontaktów, które pozwalają nam na uzyskiwaniu atrakcyjniejszych cen materiałów przez co ceny za naszą usługę również staja się bardzo atrakcyjne.

Posiadamy profesjonalny sprzęt brukarski, który sprawia, że prace przez nas wykonane staja się szybsze i dokładne. Dbamy w kładzeniu kostki brukowej o każdy najmniejszy szczegół ponieważ jesteśmy perfekcjonistami.  Każde zlecenie nam podane traktujemy jako indywidualne, poświęcamy należytą uwagę zarówno powierzanej nam pracy jak i oczekiwaniom konkretnego klienta.

Od czego należy zacząć?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie przez Ciebie projektu. Masz możliwość samemu utworzyć ten projekt bądź udać się do specjalisty, który wyręczy Cię w tym. W takiej sytuacji bezproblemowo możesz nacieszyć się efektem całej pracy.

Podchodzimy bardzo poważnie do każdego zlecenia nam nadanego. Dlatego też przeprowadzamy przed wdrożeniem jakichkolwiek działań rekonesans, który ma za zadanie nam wskazać czy dany teren odpowiada naszym inicjatywą. W tym momencie mając przed sobą teren oraz plan, który klient chciałby zrealizować nasz specjalista od kładzenia kostki brukowej ma możliwość udzielenia porad.

Mamy doświadczenie wieloletnie dlatego tez potrafimy wygenerować, jakie materiały nadały by się do pokazanego nam terenu. Tak by efekt wizualny jak i stabilność były satysfakcjonujące w momencie zakończenia prac jak również za kilkadziesiąt lat. Byśmy nie tylko mogli się nacieszyć dobrze położoną kostką brukową w Izabelinie ale również kolejne pokolenia.

Bo satysfakcją dla nas jest zadowolenie i uśmiech właścicieli tej posesji .

 

Co dalej zrobić podczas układania kostku brukowej w Izabelinie?

 

Kolejnym etapem jest oczyszczenie ziemi z niepotrzebnych a wręcz przeszkadzających obiektów znajdujących się w terenie. Tak by maszyna mogła sprawnie ułożyć kostkę brukową. Trzeba szczegółowo podejść do tego zadania oraz z lekkim perfekcjonizmem względem tego by nie potrzebne były kolejne poprawki.

By kostka brukowa była umieszczona stabilnie w terenie należy na oczyszczony teren wysypać podsypkę. Służy ona do tego by ułożony chodnik, plac czy droga nie zapadły się i równo zostały ułożone oraz również do tego by konstrukcja służyła nam przez kolejne lata.

 

Maszyna brukarska

 

Układanie kostki brukowej jest zajęciem niezwykle czasochłonnym. Producenci poradzili sobie z tym zadaniem wprowadzając na rynek przeznaczone do tego celu specjalistyczne maszyny brukarskie. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie wysokiej dokładności i wydajności układania.

Także kolejnym etapem zajmuje się maszyna, która jest wyspecjalizowana w tego typu zadaniach.  

Duża zwrotność układarki pozwala na pracę na różnych powierzchniach – od najmniejszych (podjazdy, drogi ogrodowe) po największe (parkingi, centra logistyczne, place przeładunkowe), a także na wąskich placach budów.

Maszyna trwale umieszcza kostkę brukową w terytorium do tego ówcześnie przygotowanego.

Jednak nie we wszystkich sytuacjach maszyna jest w stanie zastąpić człowieka. Zdążają się sytuacje gdzie maszyna brukarska nie jest w stanie ułożyć kostki i jest całkowicie w takiej sytuacji bezwartościowa.

W takich momentach nasi doświadczeni brukarze mają możliwość wykazania się technikami, które zdobyli na bazie długich lat doświadczenia bądź po przez szkolenia,  które próbujemy sukcesywnie oferować naszym pracownikom.

Bo tak naprawdę kim jest Brukarz?

Jak nazwa wskazuje, przede wszystkim na układaniu kostki brukowej. Aczkolwiek zawód ten specjalizuje się także w innych pracach. Do podstawowych zadań każdego brukarza należy usuwanie starego bruku oraz płyt betonowych.

Dodatkowo osoby zatrudnione w branży brukarskiej przygotowują podłoże do realizacji zadań, prac . Najważniejsze jest jednak właściwe ubicie ziemi pod kostkę. W przeciwnym razie układanie kostki brukowej jest trudne, a całość krzywa i wyboista.

Wymagania od brukarza

Od brukarza wymaga się umiejętności współpracy i podporządkowania się przełożonemu (brygadziście). Zawód ten wiąże się z ciężką pracą fizyczną, osoba wykonująca go powinna cechować się dużą dokładnością i zmysłem estetycznym.

Niebezpieczeństwo w tym zawodzie.

Na pracę brukarza składa się wiele czynności, które wykonywane bez odpowiedniej ochrony mogą szkodliwie oddziaływać na zdrowie pracownika. 

Urządzenia wykorzystywane w pracach brukarskich oprócz silnych drgań i wibracji emanują także hałas o bardzo dużym natężeniu. Dopuszczalny poziom natężenia hałasu to 85 dB, podczas gdy młot pneumatyczny wytwarza hałas o natężeniu około 130 dB. Dlatego też bardzo istotne jest dobranie odpowiednich ochronników słuchu.

Niebezpieczne odpryski i pyły. Stopy to kolejna część ciała, która narażona jest na uraz podczas wykonywania prac brukarskich. Obuwie noszone przez brukarzy powinno być wyposażone w podnosek chroniący stopę przed uderzeniem przez upadające przedmioty oraz w antypoślizgową podeszwę. 

Zapraszamy do kontaktu i współpracy